Skoda’dan üretimde Sihirli Göz Kamera Sistemi teknolojisi

Skoda’dan üretimde Sihirli Göz Kamera Sistemi teknolojisi

ABONE OL
12/03/2023 14:12
Skoda’dan üretimde Sihirli Göz Kamera Sistemi teknolojisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Skoda, yeni teknolojilerle üretim verimliliğini artırmaya ve üretim sürecini geliştirmeye devam ediyor.

Yapay Zeka entegre edilerek Skoda FabLab tarafından üretim sınırlarına yerleştirilen Magic Eye-Sihirli Göz kamera sistemi, daima olarak üretimi takip ederek muhtemel sıkıntıları tespit etmeye odaklanıyor.

Montaj sınırındaki havai konveyörlerin üzerine konumlandırılan Sihirli Göz kameraları, yüksek hassasiyetle tüm modüllerin fotoğraflarını çekerek binlerce görseli anında karşılaştırıyor. Tüm hareketli modülleri ve arıza yaşanabilecek noktaları gözlemleyen sistem, gerçek vakitli olarak aşınan noktaların ekranlarda tespit edilmesini sağlıyor. Bu sayede üretim sınırının her vakit kusursuz kalmasını garanti ederken üretim aksaklıklarının yaşanmasının önüne geçiyor. Aşınan noktaları anında bildiren sistem, böylelikle bakım zamanlamalarının da evvelce bilinmesini sağlayarak planlama yapmayı kolaylaştırıyor. Bununla birlikte sistem yapay zeka sayesinde her geçen gün daha fazla görselle birlikte kendisini geliştirerek daha çabuk tespit imkanı getiriyor.

Magic Eye’ı ana fabrika olan Mlada Boleslav’da kullanan Skoda, birinci etapta tam elektrikli modeli Enyaq iV ve Octavia üretim çizgilerinde bu sisteme yer verdi. Bunu başka üretim sınırlarına ve tesislerine adapte etmeyi planlayan Skoda, yeni teknolojilerle birlikte tüm fabrikalarında üretim verimliliğini ve kapasitesini en yükseğe çıkarmayı hedefliyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.