Son Dakika! İYİ Parti Sözcüsü: İmamoğlu ve Yavaş’a Cumhurbaşkanı yardımcılığı adaylığını önerdik
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Son Dakika! İYİ Parti Sözcüsü: İmamoğlu ve Yavaş’a Cumhurbaşkanı yardımcılığı adaylığını önerdik

Son Dakika! İYİ Parti Sözcüsü: İmamoğlu ve Yavaş’a Cumhurbaşkanı yardımcılığı adaylığını önerdik

ABONE OL
06/03/2023 17:00
Son Dakika! İYİ Parti Sözcüsü: İmamoğlu ve Yavaş’a Cumhurbaşkanı yardımcılığı adaylığını önerdik
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İMAMOĞLU VE YAVAŞ’IN, CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLMASINI TEKLİF ETTİLER

Saat 15.00’te yapılacak toplantının öncesinde İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Lideri Mansur Yavaş YETERLİ Parti genel merkezine ziyarette bulundu. Dikkat çeken ziyaret sonrası DÜZGÜN Parti Sözcüsü Kürşad Kuvvetli bir açıklama yaptı. Şiddetli, Millet İttifakı’na bir teklifte bulunduklarını belirterek, “13. Cumhurbaşkanının belirlenme süreci 2 Mart’taki toplantının akabinde Sayın Genel liderimiz uzlaşma, istişare ile ilgili müzakere sürecini yürütmüştür. Milletin sesi, milletin iradesi olma sorumluluğunu duyan Sayın Genel Liderimiz milletimizin sesi doğrultusunda yeni bir kuşatıcı, kapsayıcı yeni bir teklif ile Millet İttifakı’na teklifini oluşturmuştur. Liderlerimizin ziyaretleri sırasında seçilecek 13’üncü Cumhurbaşkanı’nın iki Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmaları konusunda tekliflerini iletmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu’na aktaracaktır. Müzakere süreci devam edecektir. Akşener’in toplantıya katılmasını bekliyor ve umut ediyoruz.”

İMAMOĞLU: ÖNDERİMİZİN BİLGİSİ İLE GÖRÜŞTÜK

Görüşmenin akabinde konuşan İmamoğlu, ”Bugün bu ziyaretimizi Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu bilgisi ile gerçekleştirdik. Biz Türkiyemizin sarsıntıyla birlikte güç günler geçirdiğini ve milletimizin geleceği için de altılı masanın değerli olduğunun şuurundayız, bu yüzden de bugün buradayız.” dedi.

YAVAŞ: BİR ORTAYA GELİNMESİ MİLLETİMİZİN ARZUSU

Yavaş ise ”Bizler Millet İttifakı’nın belediye liderleriyiz. Önümüzde seçim var ve milletimizin ayrılığa tahammülü yok. Tekrar bir ortaya gelinmesi dileği milletimizin isteğimizdir. Biz de bugün bunun için bir ortaya geldik.” sözlerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.