Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

 Seansların sayısı kişinin kıllarının kalınlığı, sıklığı ve cilt tipine göre değişmektedir. Bu nedenle kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir. Genellikle 3 ile 7 seans kalıcı bir çözüm için yeterlidir.

Seanslar Aralıkları Ne Kadardır?

 Başlangıçta yüz bölgesi için 3 ile 6 haftada bir, vücut bölgesi için 6 ile 8 haftada bir tekrarlanmaktadır.  İlerleyen seanslarda bu süre uzamaktadır.

Seans Esnasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

İzmir Lazer epilasyon seansları devam ederken tüylere diğer epilasyon yöntemleri uygulanmamalıdır. (Ağda, cımbız, ip vb.)

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Alexandrite, Nd Yağ ve Diode lazer sistemleri cilde zarar verneyen, etkili epilasyon yöntemlerindendir. Bu lazer yöntemlerinin farkları, uygulama sonrası elde edilen sonuç, hissedilen acı ve yan etki olarak ortaya çıkar. En acısız süreç ve hızlı sonuç Alexandrite lazer yöntemi ile sağlanır.

(Bu kısımda cihazların genel özelliklerini verebilirim. Şimdilik kısa haliyle bırakıyorum.)

Yüz Bölgesinde Lazer Epilasyon

 Devamlı açık halde bulunan ve güneşle teması söz konusu olan yüz bölgesine yapılacak lazer epilasyon işlemi için ekstra özen gerekmektedir. Uygulama kesinlikle güvenilir bir sağlık kuruluşunda gerçekleştirilmeli ve uzmanlar ciltte yanık, lekelenme gibi yan etkilerin oluşmasını engellemek için önlemler almalıdır.

 Kadınlar, çene, kaş üstü, İzmir Lazer Epilasyon kaş ortası, dudak üstü, bıyık, boyun, favori, ense, kulaklar, burun çevresi ve tüm yüz için lazer epilasyonu tercih edebilirler.

 Erkekler; sakal üstü, yanaklar, kaş üstü, kaş ortası, tüm sakal, boyun, sakal daraltma, ense, kulaklar, boyun çevresi ve tüm yüz için lazer epilasyon yöntemine başvurabilirler.

Yüz bölgesinde için seans süresi 5 ile 10 seans arasında değişmektedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Görünüşüne önem veren, belli bölgelerde istenmeyen tüylere sahip olan veya aşırı kıllanma sorunu yaşayan erkekler de lazer epilasyon yöntemi ile kalıcı sonuçlara ulaşılmaktadır. Erkekler, kıl yapıları ve kalınlıkları dolayısıyla lazer epilasyon yönteminden oldukça hızlı ve etkili bir geri dönüş alırlar.

Erkekler için lazer epilasyon seanslarında en uzun süren bölgeler, genişliğinden dolayı omuz ve sırt ve bacak bölgesidir. Omuz ve sırt ve bacak bölgesi 40 ile 50 dakika, göğüs bölgesi ve kol bölgesi 20 ile 30 dakika arasında sürmektedir. Koltuk altları 5 ile 6 dakika civarı sürerken sakal üstü bölgesi 2-3 dakika sürmektedir.

Lazer epilasyon öncesindeki iki hafta boyunca kıllar alınmamalı, çok uzamışsa yalnızca tıraş makinesi ile kısaltılmalıdır. Daha iyi bir etki alabilmek için ilk seans öncesinde güneşe dikkat edilmeli, yoğun güneşlenme ya da solaryumdan kaçınılmalıdır. Yine, daha etkili bir sonuç için kıllarda sarartma işlemi yapılmamalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*