Tartışma maaşlara sıçradı! Şahan Gökbakar, paylaştığı tabloyla Kınık’ı istifaya davet etti
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Tartışma maaşlara sıçradı! Şahan Gökbakar, paylaştığı tabloyla Kınık’ı istifaya davet etti

Tartışma maaşlara sıçradı! Şahan Gökbakar, paylaştığı tabloyla Kınık’ı istifaya davet etti

ABONE OL
12/03/2023 17:12
Tartışma maaşlara sıçradı! Şahan Gökbakar, paylaştığı tabloyla Kınık’ı istifaya davet etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kahramanmaraş merkezli iki zelzelenin üçüncü gününde sanatçı Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap‘a çadır satışı yaptığı ortaya çıkan ve reaksiyonların odağına yerleşen Kızılay Genel Lideri Kerem Kınık ile komedyen Şahan Gökbakar ortasındaki Twitter tartışması alevlendi.

KINIK: 12 YERDEN MAAŞ YA DA HUZUR HAKKI ALDIĞIM İFTİRASI DA YALAN

Gökbakar’ın “TRT’de çalışan oğlunuzu Kızılay Genç lider yardımcısı yapıp 60 bin liraya yakın maaş bağlayan bir babasınız” kelamlarıyla amaç aldığı Kerem Kınık, “Tam da bunu söylüyordum Şahan beyefendi, Kızılay’da ne ailemden ne yakın uzak akrabalarımdan kimse çalışmıyor, oğlum Kızılay gönüllüsü, benim 12 yerden maaş ya da huzur hakkı aldığım iftirası üzere bu da palavra. Varsa elinizde maaş aldığına dair bilgi evrak verin savcılığa gereğini yapsın lakin sizin için bir insanın izzetini erdemini karalayıp ayaklar altına almak o kadar kolay o kadar sıradan bir şey ki araştırmaya tenezzül bile etmezsiniz. Ben afet tıbbı hocasıyım, 72 saat kentlere arama kurtarma takım ve ekipmanları, sıhhat kapasitesi dışında trafiği kilitleyecek araç/tır sokulmaz. AFAD ve Kızılay gönderilmesi gereken vakitte tüm barınma kapasitesini alana 3000’i aşkın TIR ile indirdi aslında. Çadır Dokuma Şirketimizin yurt dışı için ürettiği ve bilgim harici Ahbap derneğine maliyetine verdiği ve fabrikalarımızın bir buçuk günlük üretim kapasitesi kadar olan çadırlar zati kayıtlarımızda vardı ve planlama ile alana vaktinde intikal edecekti, ha yeniden vaktinde AFAD’ın gösterdiği yere ahbap derneğinin bağışçılarının takviyesi ile indi lakin sizin sorununuz depremzede falan değil, sizin sıkıntınız başka” sözlerini kullandı.

GÖKBAKAR TABLOLARI PAYLAŞIP “GÖREVİ BIRAKIN” DEDİ

Kızılay Lideri Kınık’ın “iftira” olarak nitelendirdiği 12 yerden maaş tezine paylaştığı tablolarla karşılık veren Gökbakar, “Kerem beyefendi gazeteciler yazdı, yayınladı. Bizler de oradan öğrendik. 12 YK başkanlığından toplam 306.244tl aldığınız yazıyor… Bütün bunları bırakalım, niçin kızdı beşerler size ve neden istifa etmelisiniz? Zira AFET ANINDA ÇADIR SATTINIZ. Özür dileyip, vazifesi bırakın! Gerisi boş” dedi.

“İFTİRA TABLOSUNU YAPAN KİŞİ HESAP VERİYOR ŞİMDİ”

Gökbakar’ın paylaştığı tablolara da karşılık veren Kınık, “O iftira tablosu excelin hiç bir hücresi hakikat değil. Tamamı palavra ve sizler üzere insanların kanaatlerini hislerini çarpıtmak için uydurulmuş tablolar. O iftira tablosunu yapan kişi adalet karşısında hesap veriyor artık. Kızılay’ı Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Bağımsız Kontrol Firmaları denetliyor, savcılıklara onlarca kabahat duyurusu yapılıyor, savcılarımız tüm bu argümanları soruşturuyor, benim, idare heyetimizin ya da yöneticilerimiz yasalar karşısında tüm vatandaşlarımız üzereyiz, Devletinize inancın, hepimizin teminatıdır o. Umarım paylaştığınız son palavra olur” tabirlerini kullandı.

“YAKIŞANI YAPIN, İSTİFA EDİN”

Gökbakar tartışmanın güzelden düzgüne alevlenmesi sonrasında Kerem Kınık’ı şu sözlerle istifaya davet etti; “Kerem beyefendi, maaşınız da inanın zerre umrumda değil. Mevzu kolay. AFET ANINDA KIZILAY ÇADIR SATTI… yapılması gereken özür dileyip istifa etmek… Laf cambazlığını ve göbeğinizi içeri çekerek siyah beyaz güzel fotoğraf atmayı bırakın. Yakışanı yapın, istifa edin…”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.