TBMM’de “alkış” tartışması! CHP’li Özel’in sert sözlerine, AK Parti ve MHP sıralarından aynı ayarda yanıt
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • TBMM’de “alkış” tartışması! CHP’li Özel’in sert sözlerine, AK Parti ve MHP sıralarından aynı ayarda yanıt

TBMM’de “alkış” tartışması! CHP’li Özel’in sert sözlerine, AK Parti ve MHP sıralarından aynı ayarda yanıt

ABONE OL
17/03/2023 09:36
TBMM’de “alkış” tartışması! CHP’li Özel’in sert sözlerine, AK Parti ve MHP sıralarından aynı ayarda yanıt
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Genel Heyeti, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Genel Kurul’da gündem dışı konuşmaların akabinde küme başkanvekilleri kelam alarak gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

MHP VE AK PARTİ SIRALARINDAN ALKIŞ SESİ YÜKSELDİ

Konuşmaların akabinde küme tekliflerine geçildi. GÜZEL Parti’nin küme teklifinin görüşülmesi sırasında, muhalefet partili sözcülerin sarsıntı bölgesinde hükümetin yetersiz kaldığı tenkitleri sırasında tartışma çıktı. AK Partili milletvekilleri tenkitlere reaksiyon gösterdi. MHP Küme Başkanvekili Erkan Akçay ise kapalı küme toplantısında aldıkları kararı duyurarak, “14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olarak şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ilan etmiş, karar altına almış bulunmaktayız. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi. Bunun üzerine; MHP ve AK Parti sıralarından alkışlar yükseldi.

CHP’Lİ ÖZEL’DEN “MATEMDEYİZ” TEPKİSİ

Bunun üzerine CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel reaksiyon göstererek, “Siyasi partilerin İç Tüzük’e, Anayasa’ya nazaran bu türlü kararlar alması çok doğal. Her aday değerli, biz adaylık konusunda güzeli olsun deriz. Fakat bir şeyi düşünelim, burada sarsıntıdan ötürü kırkına kadar kimse kimseyi alkışlamıyor değil mi? Matemdeyiz” kelamlarıyla reaksiyon gösterdi.

“SAADET PARTİSİ ÖNÜNDE ALKIŞLI KUTLAMA YAPANLAR SİZ DEĞİL MİYDİNİZ?”

Erkan Akçay, 6’lı Masa’da yaşanan ‘terk etme krizini’ hatırlatarak, Türkiye’nin günlerce bu sıkıntıyla meşgul olduğunu söyleyerek, “Sayın Özgür Özel, bu türlü polemiğe ve demagojiye çok değer veren, sıklıkla bunu yapan bir bedelli arkadaşımız. Artık hani açtırma kutuyu, söyletme kötüyü misali. Saadet Partisi Genel Merkezi’nin önünde binlerce kişi müzikli, alkışlı, sloganlı kutlamaları yapanlar sizler değil miydiniz? Sarsıntı pazartesi, siz salı, parti tarihini konuşup alkış yaptınız ya, sonraki günü yaptınız” dedi.

Daha sonra yaşlıların, hayatın çeşitli alanlarında yaşadıkları problemlerin araştırılarak, alınması gereken önlemlerin belirlenmesi gayesiyle kurulan Meclis Araştırma Komitesi Raporunun görüşmelerine başlandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Siyaset

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.