TGRT’den ayrılan spiker Ekrem Açıkel’in yeni adresi Halk Tv oldu
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • TGRT’den ayrılan spiker Ekrem Açıkel’in yeni adresi Halk Tv oldu

TGRT’den ayrılan spiker Ekrem Açıkel’in yeni adresi Halk Tv oldu

ABONE OL
19/03/2023 22:52
TGRT’den ayrılan spiker Ekrem Açıkel’in yeni adresi Halk Tv oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ana haber bültenini sunduğu TGRT Haber‘den iktisada yönelik tenkitleri nedeniyle ayrılan spiker Ekrem Açıkel ekranlara geri döndü. Açıkel, Halk Tv ile anlaştığını duyurdu.

HALK TV İLE ANLAŞTI

Twitter hesabından paylaşım yapan Açıkel, şu tabirleri kullandı: “Dostlar, hoş bir haberim var “Ne vakit döneceksin?” Daima sordunuz. Vuslat Artık Halk TV ailesindeyim. Yarın saat 13’te birinci bülten için “vira bismillah” diyeceğim. Bana kucak açan Halk TV idaresine teşekkür ederim. Ahlâklı hakikate hürmet eden halk haberciliğine devam…”

EKREM AÇIKEL KİMDİR?

Ekrem Açıkel İstanbul Üniversitesi İrtibat Fakültesi Gazetecilik kısmından mezundur. Gazetecilik mesleğine ise 1995 yılında İhlas Haber Ajansı’nda başlamıştır. 1996 yılında ise TGRT Haber’e geçiş yapmıştır. Buradaki vazifesinde Açıkel, polis-adliye olaylarını izlemiş ve başbakan-cumhurbaşkanı programlarını takip etmiştir. 2002 yılında ise TGRT Haber’den Kanal D Haber’e geçmiştir. Şike kumpası soruşturmasında Kanal D ve Star TV kanallarında canlı yayınlarla şike kumpası soruşturmasını takip etmiştir. Gün uzunluğu yaşananları izleyicilere aktarmıştır. Kanal D Haber’de 13 yıl boyunca vazife yapmıştır. 6 Haziran 2010 tarihinde Atv muhabiri Işıl Özdem ile evlenmiştir. Bir kız çocukları bulunmaktadır. 2015-2018 yılları ortasında 3 yıl boyunca kurumsal gelişim eğitimleri vermiştir. 2018 yılında tekrar gazeteciliğe dönme kararı alan Açıkel TGRT Haber’de şef editörlüğe gelmiştir. Akabinde 3 Eylül 2018 tarihinde TGRT Haber Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başlamıştır.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.