Yamaha Motor üretimde yeşil alüminyuma geçti

Yamaha Motor üretimde yeşil alüminyuma geçti

ABONE OL
21/03/2023 01:52
Yamaha Motor üretimde yeşil alüminyuma geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karbon Nötr amacına yönelik her geçen gün kıymetli yeşil adımlar atan ve sürdürülebilir projeler geliştiren Yamaha Motor üretimde yeşil alüminyum kullanmaya başladığını duyurdu.

Sürdürülebilirlik alanında üretim sürecinde yeşil alüminyuma geçen birinci Japon şirket olan Yamaha Motor, 2050 yılına kadar kullanımı daha geniş bir üretim prosesine yaymayı planlıyor.

Yeşil alüminyum, klâsik olarak rafine edilmiş alüminyuma kıyasla yaklaşık yüzde 60 daha az karbondioksit yayıyor ve yenilenebilir güç kullanılarak rafine ediliyor. Alüminyum kesimler, motosiklet eserlerinin toplam araç tartısının yüzde 12 ile yüzde 31 kadarını oluşturuyor. Üretimde yeşil alüminyumun benimsenmesi, eser hayat döngülerinin bir kesimi olarak hammadde üretimi sırasında karbondioksit emisyonlarının azaltılmasına imkan sağlıyor.

Yamaha Motor Türkiye Genel Müdürü Hakan Kaya

Yeşil alüminyumu birinci olarak yüksek hacimli modellerin ve arazi motosikletlerinin belli modüllerinin üretiminde kullanmaya başlayan Yamaha Motor, kısa vadeli süreçte tedarik hacminin müsaade verdiği ölçüde yeşil alüminyumun kullanım aralığını genişletmeyi planlıyor.

Sürdürülebilir hayat döngüsüne yönelik atılan bu değerli adımın, 2050 yılına kadar tüm ticari faaliyetlerinde karbon nötrlüğü elde etme eforlarının ve 2050 yılına kadar yüzde 100 sürdürülebilir materyale geçiş amacının bir modülü olduğunun üstünü çizen Yamaha Motor Türkiye Genel Müdürü Hakan Kaya, “İnsanlara heyecan verici, özgür ve daha tatmin edici bir hayat sunma vizyonu ile hareket eden markamız bu misyona ulaşmak için etraf odaklı teşebbüslere her geçen gün yenisini ekliyor. Geçtiğimiz yıl kurulan Yamaha Motor Sürdürülebilirlik Fonu da bu alanda atılan hayli değerli bir gelişmeydi. Fon, çevresel sıkıntıları çözmeye çalışan, çok sayıda şirketle iş birliğine dayalı bağlar geliştirmeyi ve daha âlâ bir dünya yaratmaya katkıda bulunmayı amaçlıyor. Artık ise üretimde gerçekleştirdiğimiz yeşil alüminyuma geçiş süreciyle sürdürülebilirlik gelişimimizi bir adım daha ileri taşıdık. Beşere ve etrafa düzgün gelecek teknolojiler üretmek tek amacımız” dedi.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.