Yapım şirketi tarafından sete gelmemekle suçlanan Mehmet Yılmaz Ak’tan cevap: Adaletli bulmuyorum
  • Haber Yeli
  • Magazin
  • Yapım şirketi tarafından sete gelmemekle suçlanan Mehmet Yılmaz Ak’tan cevap: Adaletli bulmuyorum

Yapım şirketi tarafından sete gelmemekle suçlanan Mehmet Yılmaz Ak’tan cevap: Adaletli bulmuyorum

ABONE OL
15/03/2023 10:40
Yapım şirketi tarafından sete gelmemekle suçlanan Mehmet Yılmaz Ak’tan cevap: Adaletli bulmuyorum
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yargı dizisinin Savcı Pars’ı Mehmet Yılmaz Ak’ın diziden ayrılığının yankıları sürüyor. Diziden sıhhat sıkıntıları nedeniyle ayrılan Mehmet Yılmaz Ak, açıklamalarda bulundu. Diziye veda eden Mehmet Yılmaz Ak’ın diziden ayrılış formu seyircinin reaksiyonunu çekmişti. Dizide Savcı Pars’ı oynayan Ak’ın kesik elinin ortaya çıkması seyircide şok tesiri yaratmış, senarist Sema Ergenekon eleştirilmişti. Bunun üzerine dizinin üretim şirketi Ay İmal, tenkitle ilgili açıklamalarda bulundu.

“TEKLİFİMİZ REDDEDİLMİŞTİR”

Ay Üretim, “Oyuncumuz Mehmet Yılmaz Ak, 55’inci kısım çekimleri esnasında evvel üç günlük, akabinde da 10 günlük rapor alıp kısımda kalan sahneleri çekmeyi reddederek diziden ayrılmıştır. Kendisiyle yapılan görüşmelerde toplumsal hayatına vakit bulamadığını, hasebiyle projeye devam etmenin kendisine bedelsiz hissettirdiğini belirtmiştir. En azından iki kısım daha devam etmesi rica edilmiştir. Bu teklifimiz reddedilmiştir. Yarım kalan kısma sonradan ek sahneler çekilip, kısım son anda yetiştirildi. Yine yazılan senaryolar sebebiyle de tüm takım zamanlama açısından badireye girmiştir. Oyuncumuz vefat sahnesi için dahi sete gelmeyi reddedince, karakterin öldüğüne inandırma yolu olarak bulunmuş final sahnesi ise, kelamı edildiği üzere intikam güdüsüyle yazılmamıştır” dedi.

“BİR ANDA ALINAN BİR KARAR OLMADI”

Yapım şirketinin açıklamasını paylaşan senarist Sema Ergenekon, “Bazen hiçbir şey göründüğü üzere değildir” yazmıştı. Bu açıklamalar üzerine Ak, Instagram’dan kendisini savundu. Oyuncu, “Sevgili Yargı izleyicileri; Öncelikle hakkımda çıkan yönlendirmeli paylaşımlara ve haberlere çok üzüldüğümü belirtmek isterim. Diziden erken ayrılmak zorunda kaldığım doğrudur. Bunun nedenlerini belirten bir açıklama daha evvel yapmıştım. Bu karar; belirtildiği üzere bir anda alınan bir karar olmadı. Haftalar öncesinden (çekimlerim devam ederken) sıhhat meselelerim sebebiyle çekimlere devam edemeyeceğim birçok kez imal tarafına bildirmiş ve maalesef bir geri dönüş alınmamıştır. Kayıtsız kalınmıştır. Hem Yargı izleyicilerine, bensiz de devam edeceğine inandığım öyküsüne, işin senaristlerine, direktörüne, grubuna, meslektaşlarıma hürmette kusur etmemek için, anlayışınıza sığınarak daha da ayrıntılı yazmamayı uygun görüyorum. 55 kısımdır emek verdiğim Yargı dizisi tarafından, eksik, taraflı açıklamalarla yapılan bu ithamları ve mesleğime verilmesi istenen bu ziyanı hak etmiyorum. Adaletli de bulmuyorum” dedi.

Kaynak: Snob Magazin / Magazin

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.