Yargıtay, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a ödeyeceği tazminatı az buldu
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Yargıtay, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a ödeyeceği tazminatı az buldu

Yargıtay, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a ödeyeceği tazminatı az buldu

ABONE OL
10/03/2023 16:12
Yargıtay, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a ödeyeceği tazminatı az buldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yargıtay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kişilik haklarına akında bulunduğu gerekçesiyle CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine hükmedilen kararı bozdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın’ın yaptığı açıklamaya nazaran; Kılıçdaroğlu, 17 Temmuz 2018’de yaptığı konuşmanın yanı sıra toplumsal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren söz ve görseller paylaştı.

1 MİLYON LİRALIK DAVA AÇMIŞTI

Bunun üzerine Erdoğan’ın avukatları, Ankara 14. Asliye Hukuk Mahkemesine Kılıçdaroğlu aleyhine 1 milyon liralık manevi tazminat davası açtı. Yargılama sonunda 50 bin lira manevi tazminata hükmeden mahallî mahkemenin kararı, Ankara Bölge Adliye Mahkemesince kaldırılarak tazminat ölçüsü 25 bin lira olarak belirlendi.

ÜST SEVİYE TAZMİNAT ÖDEMESİ GEREKTİĞİNE HÜKMEDİLDİ

Kararın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 4. Hukuk Dairesi ise “Eylemin niteliği ve tarafların pozisyonu dikkate alınarak daha üst seviye tazminat ödenesi gerektiğine” hükmederek bölge adliye mahkemesinin kararını bozdu.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.