Yerli otomobil Togg’un fiyatı ne olacak? Sosyal medyaya düşen fiyat listesi elden ele dolaşıyor
  • Haber Yeli
  • Ekonomi
  • Yerli otomobil Togg’un fiyatı ne olacak? Sosyal medyaya düşen fiyat listesi elden ele dolaşıyor

Yerli otomobil Togg’un fiyatı ne olacak? Sosyal medyaya düşen fiyat listesi elden ele dolaşıyor

ABONE OL
14/03/2023 11:56
Yerli otomobil Togg’un fiyatı ne olacak? Sosyal medyaya düşen fiyat listesi elden ele dolaşıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin 60 yıllık araba hayali gerçek oluyor. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Togg’un bu hafta içerisinde satışa sunulacağını tabir etti.

TOGG FİYATI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

TRT Haber Muhabiri Enes Babacan’ın aktardığı bilgiye nazaran; Togg C-SUV segmenti araçların fiyatlarının da bu hafta açıklanması bekleniyor. Babacan, “Fiyatın da ulaşılabilir siyasette olacağının altını çizelim. C segment SUV araçlara yüzde 10 ÖTV uygulanacak, daha uygun bir fiyat olacak. Fiyat açıklandıktan sonra Mart ayı içinde de satışların başlamasını bekliyoruz” sözlerini kullandı.

SOSYAL MEDYAYA DÜŞEN LİSTE GÜNDEM OLDU

Togg C-SUV segmenti araçların fiyatları için resmi açıklama beklenirken toplumsal medyada paylaşılan bir liste kısa müddette elden ele dolaşmaya başladı. Bahsi geçen listede Togg Suv modelinin 310 kilometre akaryakıtlı versiyonunun fiyatı 1 milyon 90 bin TL, en uzun menzilli modelinde ise fiyat 1 milyon 290 bin TL olarak gösteriliyor.

ŞARJ İSTASYONU HAMLESİ

Türkiye’nin arabası kesintisiz sürüş tecrübesi yaşatacak. Togg’un yerli üretim şarj istasyonu olan Trugo’nun ülke geneline yayılması için kritik bir atak yapıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne üye işletmeler, Trugo kurulması için yer sağlayabilecek. Uygun alanlar Togg’a bildirilecek. Togg, istasyon ağını oluşturacak halde uygun yerleri kıymetlendirecek. Şarj istasyonları için kâfi elektrik altyapısı da bir başka şart olacak. Mülkiyet sahibi sırf güç alt yapısını karşıladığında cirodan yüzde 5 hisse alacak.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.