YKS başvuruları başladı mı? YKS başvuruları ne zaman, hangi tarihte başlayacak?
  • Haber Yeli
  • Eğitim
  • YKS başvuruları başladı mı? YKS başvuruları ne zaman, hangi tarihte başlayacak?

YKS başvuruları başladı mı? YKS başvuruları ne zaman, hangi tarihte başlayacak?

ABONE OL
08/03/2023 14:12
YKS başvuruları başladı mı? YKS başvuruları ne zaman, hangi tarihte başlayacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yks müracaatları başladı mı?, imtihana katılacak olan adayların gündeminde yer alıyor. 2023 Yükseköğretim Kurumları İmtihanında dair gelişmeler, kamuoyu ile paylaşıldı. Böylece merak edilmekte olan YKS müracaatları başladı mı? Sorusu karşılık buldu. Pekala, YKS müracaatları başladı mı? YKS müracaatları ne vakit, hangi tarihte başlayacak?

YKS MÜRACAATLARI BAŞLADI MI?

Sınava müracaatlar, 8-23 Mart 2023 tarihleri ortasında yapılacaktır. Adaylar müracaatlarını, 8 Mart 2023 tarihinde saat 12.00’den itibaren ÖSYM Müracaat Merkezleri aracılığıyla yahut ferdi olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yahut ÖSYM Aday Süreçleri Taşınabilir Uygulaması’ndan yapabilecektir. İmtihana ait detaylı bilgi 2023-YKS Kılavuzu’nda yer almaktadır. İmtihana başvurmak isteyen adaylar, Kılavuz’a aşağıdaki temastan erişebilecektir. İmtihana başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

YKS İMTİHANI NE VAKİT YAPILACAK?

17 Haziran 2023 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 18 Haziran 2023 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğlenden sonra oturumunda Yabancı Lisan Testi (YDT) uygulanacak.

DEPREMZEDELER İMTİHAN FİYATI ÖDEYECEK Mİ?

ÖSYM’den yapılacak açıklamada, “2023 YKS müracaatlarında “afet bölgesi” ilan edilen 11 vilayet ve 1 ilçede ikamet eden, sarsıntı sonrası diğer vilayet ve ilçelere göç eden adaylardan imtihan fiyatı alınmayacak.” denildi.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.